A köznyelvben a kivehető készüléket nevezik nagyon helytelenül „esti, éjszakai” fogszabályozónak. Ezeknél az eltávolítható készülékeknél különösen fontos, hogy a páciens legalább napi 14-16 órát viselje az eszközt. Hatás csak így érhető el vele. Ezeket a készülékeket leginkább serdülő kor előtt alkalmazzuk. Ebben az életszakaszban van arra lehetőség, hogy konzervatív módon befolyásoljuk az állcsontok növekedését.
Mindkét állcsontra kiterjedő eszköz. A szájban lazán ülő, általában kivehető eszköz, amely a fogakra és a koponyacsontokra ható izomerőket változtatja meg. Passzív izommunkát eredményez. Így konzervatív módon befolyásolható a csontállomány és a hozzá kapcsolódó lágyrész. Ezeknek az eszközöknek a viselése nagy fegyelmezettséget és együttműködést igényel. Napi hordási idő 14- 16 óra. Cserébe viszont látványos eredmények érhetők el és akár a felnőttkori állcsont ortopédiai műtétek is elkerülhetők vele. 6., 7., 8. ábrán látható egy bimaxilláris készülék, és a hozzá tartozó kiindulási állapot illetve a készülék szájon kívül. A 6-os és 7-es ábrán látható, hogy az alsó és a felső metsző fogak közötti távolság igen jelentősen csökkent, így helyezve új pozícióba az alsó állcsontot. Ugyanez a korrekció felnőtt korban már javarészt csak műtéttel végezhető el. Ez ugyan nem gyors fogszabályozási módszer, de nagyon látványos és tartós eredmények érhetők el.
Ezeket a készülékeket csak serdülő korban javasolt használni, amikor zajlik a jelentős növekedési fázis. Ilyenkor lehet a legjobban befolyásolni a növekvő izmokat és ezzel együtt az ízületeket. Felnőtt korban már csak jóval csekélyebb módon lehet ezeken változtatni. Ilyenkor a hangsúly az aktív izommunkán van. Tehát ekkor tornával lehet eredményt elérni. Ha ugyanakkora változást szeretnénk elérni egy felnőtt páciensen, mint egy serdülőn, akkor az már csak műtétileg lehetséges.